4 ورزش را اگر انجام دهید سلامتی دست میابید | ورزش

4 ورزش رو اگه انجام بدین سلامتی دست میابید

ورزشایی هستن که سلامت رو واسه ما بوجود میاورد در ادامه با 4 ورزش رو اگه انجام بدین سلامتی دست میابید و سایت تالاب رو دنبال کنین.

اگه می خواین که بدن شما همیشه سالم و سلامت بمونه باید ورزش رو در برنامه روزانه خود بذارین،ورزش کردن می تونه از بیماریا پیشگیری کنه. چهار نوع ورزش هست که شما می تونین با انجام اونا سلامت خود رو حفظ کنین

ورزشای ایروبیک، تنها یه نوع از ورزشا هستن و با اینکه واسه حفظ تناسب اندام، مهم و حیاتی ان، اما واقعا سه نوع از ورزشای دیگه س که اونا هم مهم هستن: ورزشای قدرتی، تعادل و انعطاف پذیری.بنا به گفته کارشناسان، هر نوع از این ورزشا در نوع خودشون مهم ان و انجام دادن هر چهار نوع ورزش، اندازه تناسب اندام بدن تون رو بالا برده و از آسیب به بدن تون جلوگیری می کنه.

به طور مثال، ورزشای قدرتی، ماهیچه ها رو قوی تر کرده و ماهیچه های قوی به نوبه خود از مفاصل بدن پشتیبانی و حفاظت می کنن. این وضعیت می تونه جلوی آسیب دیدن هنگام ورزشای ایروبیک رو بگیره.هم اینکه ورزشای تعادلی به صورت هماهنگ، از قدرت ماهیچه ها استفاده کرده و موجب ثبات در حرکات تون می شه و در عین حال می تونه از خطر جراحتایی مانند رگ به رگ شدن مچ پا، کم کنه.

 به گزارش تالاب علاوه بر اون بنا به گفته لاسکووسکی،” ممکنه شما از نظر ورزشای ایروبیک بسیار متناسب باشین، اما اگه بدن تون منعطف و نرم نباشه، هنوزم احتمال داره در بین ورزش آسیب ببینین.”

“کلی درو” فیزیولوژیست ورزش از دانشکده آمریکایی پزشکی ورزشی، میگه:” انعطاف بدن در انجام دادن ورزشای قدرتی موثره، چون اون باعث می شه که بتونین حرکاتی دور و بر مفاصل تون انجام بدین، وزنه ها رو بلند کنین و از پس دیگه حرکات قدرتی خوب برآیید.”

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *