4 واقعیت در مورد مواد غذایی | تغذیه سالم

4 واقعیت در مورد مواد غذایی

در هر بخش و به اصطلاح صنفی که وارد شید ترفندهایی می بینین که مخصوص همون کاره. تغذیه و کلا آشپزی هم راز و رمز خودشو داره.

شک نداشته باشین شما بهتر از هرکی دیگری این راز و رمز رو میدونید اما یادآوری اونا خالی از لطف نیس. در این مطلب کوتاه شما رو با ترفندهایی واسه خرید ماهی خوب، نگهداری انگور و آووکادو و هم اینکه بهترین زمان دریافت آنتی اکسیدان ها آشنا می کنیم. با ما همراه باشین.

چیجوری ماهی تازه و خوب بخریم؟

سرآشپزهای حرفه ای فکر می کنن که چشمای ماهی باید روشن و براق باشه و اثری از تیرگی و کدری در اونا نباشه.

بدن ماهی باید براق، تمیز و سفت باشه. دقت کنین که فلسای ماهی تموم و کمال و دست نخورده روی ماهی مونده باشه. آبششای ماهی باید به طور کامل قرمز رنگ باشه.

 

بهترین روش نگهداری انگور

بعضی از خانمها عادت دارن بدون این دست اون دست کردن انگورها رو شستشو داده و در یخچال قرار میدن. کارشناسان امور خونه داری و آشپزی پیشنهاد می کنن که انگور رو نشسته و با ساقه در یخچال نگهداری کنین. فقط وقتی که قصد مصرف دارین اونا رو بشورید.

 

 

راز و رمز نگهداری آووکادو

وقتی که آووکادو بریده می شه مدت زمان طولانی تازه و سبز نمی مونه. واسه این که بتونین از تیکه باقیمونده به راه درست استفاده کنین اونو به همراه نصف پیاز داخل یه  ظرف در دار قرار داده و در یخچال بذارین.

پیاز مانند یه ماده نگهدارنده عمل می کنه. البته بهتره پیازها رو نگینی خرد کنین. در این صورت آوکاوودو به مدت چند روزی بیشتر دووم می آورد.

اگه می خواین پوره آووکادو درست کنین پیازهای نگینی شده رو روی اون ریخته و داخل کاغذ آلومینیوم بپیچید. این کار بهترین روش نگهداری آووکادو واسه طولانی مدته.

 

صبحا بهتری زمان دریافت آنتی اکسیدانا هستش

معمولا ما صبح مون رو با چای یا قهوه شروع می کنیم. این دو نوشیدنی

منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *