4 هسته معجزه آسای ضد سرطان!

: ۴ هسته معجزه آسای ضد سرطان!

دانه یا بذر کتون در بین مواد غذایی، یه ضدسرطان قوی حساب می شه.

۴ هسته میوه ای ضد سرطان

مصرف مواد غذایی مناسب به توقف رشد سلولای بدخیم کمک می کنه. در این مطلب ۴ هسته میوه ای رو معرفی می کنیم که در مقابله با تومورهای سرطانی مؤثر عمل میکنن. لطفاً با ما همراه باشین.

سرطان از اون دست مریضی هاییه که هر روز از بعد جدیدی به اون نگاه می شه و پژوهشای زیادی در مورد اون در دست انجامه. در بیشتر موارد نتایجی به دست اومده که نشون از به درد بخور بودن مواد طبیعی داره.

۴ هسته معجزه آسای ضد سرطان!

تا امروز شیمی درمانی پرکاربردترین فوت وفن مقابله با این مریضی بوده اما متأسفانه همین روش درمانی به سلولای سالم و ارگانای دیگه هم آسیب می زنه. به نظر می رسه بهترین روش مقابله با این مریضی پیشگیری باشه.

میشه با موادی طبیعی که خواصی ضدسرطانی دارن و بدون مشکلات جانبی هستن به جنگ این مریضی خطرناک رفت. لازمه که سیستم ایمنی بدن رو تقویت کنین. مصرف مواد غذایی مناسب به توقف رشد سلولای بدخیم کمک می کنه. در این مطلب ۴ هسته میوه ای رو معرفی می کنیم که در مقابله با تومورهای سرطانی مؤثر عمل میکنن. لطفاً با ما همراه باشین.

هسته انگور

عصاره ای که از هسته انگور به دست میاد منبع غنی آنتی اکسیدان ها، بیوفلاونوئیدها و ترکیبی فعال به نام B2G2ه که با سلولای سرطان زا مقابله می کنن. در گذشته این عقیده وجود داشت که ترکیبات بیواکتیو موجود در عصاره هسته انگور قدرت مقابله با چندین گروه از سلولای سرطان زا رو داره اما امروزه محققان به این نتیجه رسیدن که B2G2 موجود در هسته انگور این توانمندی عجیب رو باعث می شه.

 به نظر محققان هسته انگور می تونه رشد تومورهای بدخیم سرطانی رو به اندازه ۶۷ درصد کم کنه.

دانه کتون

دانه یا بذر کتون در بین مواد غذایی، یکضد سرطان قوی حساب می شه؛ چون شامل اندازه زیادی لیگنانه. محققان به این نتیجه رسیدن که این ترکیبات قوی علاوه بر این که مانند فیتواستروژن عمل میکنن، نقش مؤثری در پیشگیری و درمان سرطان سینه دارن.

حالا خوبیش اینه بذر کتون مدتیه که معروفیت خوبی پیدا کرده و کم کم جای خود رو در برنامه غذایی بسیاری افراد باز کرده. این ماده باعث تحریک آپوپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلولای به روشی حفاظت شده) سلولای سرطانی شده و از متاستاز جلوگیری می کنه. تخم کتون منبع خوب اسید آلفا لینولئیکه. این اسیدهای چرب لازم با سرطان و بیماریای طولانی دیگه مقابله می کنن.

هسته زردآلو

هسته زردآلو شامل اندازه زیادی ویتامین B17ه که در بدن ما به عنوان ماده ای ضد سرطان عمل می کنه. این ویتامین واسه پیشگیری از این مریضی و هم اینکه درمان اون مؤثره.

واسه مصرف این هسته کافیه اونا رو بشکنید و مغز اونو بخورین. بهترین منبع ویتامین B17 زردآلو و هسته اون هستش چون مکملای موجود در بازار بدون آنزیما و کوفاکتورهای موجود در این ماده غذاییه. واسه کاهش طعم تلخ بعضی هسته ها کافیه اونو با مواد غذایی دیگه مانند جوز هندی، پودر نارگیل و چیزای دیگه ای به جز اینا مخلوط کنین.

هسته سیب

شاید هسته سیب به نظرتون بی ارزش و دور ریختنی باشه. اما به نظر بیشتر کارشناسان این هسته های دورریز جزو ترکیبات طبیعی و قوی در برابر سرطان هستن. اما به چه دلیل مردم در جریان اینجور خواصی نیستن؟ شاید اطلاع رسانی در این مورد کم بوده و یا اینکه بازم بیشتر آدما به مؤثر بودن داروهای شیمیایی در مقابله و درمان بیماریا، باور بیشتری دارن.

اثر هسته سیب در مقابله با رشد سلولای بدخیم در سرطانای جور واجور به طور علمی به اثبات رسیده.

به نظر محققان هسته سیب میتونه از رشد سلولای سرطانی در کولون، ریه، پروستات، پانکراس، سینه و معده جلوگیری کنه. ترکیبات فوتوشیمیایی موجود در هسته سیب چندین برابر آدریامایسین (یکی از داروهای شیمی درمانی عادی) می تونن که رشد سلولای سرطانی رو به تأخیر بندازن.

نکته باحال اینه که این ترکیبات طبیعی با تخریب سلولای سرطان زا تهدیدی واسه سلولای سالم حساب نمی شن. البته حواستون باشه که هسته سیب شامل اندازه کمی سیانوره و اگه خیلی مصرف شه ممکنه مرگبار باشه.

بدونین

البته معرفی این هسته ها و صحبت از خواص اونا به این معنی نیس که جانشین درمانای فعلی هستن. اثرات ضدسرطانی ترکیبات موجود در این هسته ها به اثبات رسیده اما با این حال نمیشه با اطمینان اونا رو درمان کننده سرطان دونست.

انگار مصرف منظم این مواد روشی طبیعی و مطمئن واسه پیشگیری و یا درمانی مکمل واسه سرطان باشه. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که مصرف هر نوع ماده غذایی طبیعی هم در کنار دارو باید با دقت و به اندازه متعادل مصرف شه چون ممکنه مصرف افراطی و غیر اصولی اون به ضرر بدن باشه.

تبیان

گرداوری:آکا ایران

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *