4 هسته برای مقابله با تومورهای سرطانی | طب ایرانی

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

4 هسته میوه ای که در مقابله با تومورهای سرطانی مؤثر عمل میکنن

 

مصرف مواد غذایی مناسب به توقف رشد سلولای بدخیم کمک می کنه. در این مطلب 4 هسته میوه ای رو معرفی می کنیم که در مقابله با تومورهای سرطانی مؤثر عمل میکنن. لطفاً با ما همراه باشین.

4 هسته ضد سرطان
سرطان از اون دست مریضی هاییه که هر روز از بعد جدیدی به اون نگاه می شه و پژوهشای زیادی در مورد اون در دست انجامه. در بیشتر موارد نتایجی به دست اومده که نشون از به درد بخور بودن مواد طبیعی داره. تا امروز شیمی درمانی پرکاربردترین فوت وفن مقابله با این مریضی بوده اما متأسفانه همین روش درمانی به سلولای سالم و ارگانای دیگه هم آسیب می زنه. به نظر می رسه بهترین روش مقابله با این مریضی پیشگیری باشه. میشه با موادی طبیعی که خواصی ضدسرطانی دارن و بدون مشکلات جانبی هستن به جنگ این مریضی خطرناک رفت. لازمه که سیستم ایمنی بدن رو تقویت کنین. مصرف مواد غذایی مناسب به توقف رشد سلولای بدخیم کمک می کنه. در این مطلب 4 هسته میوه ای رو معرفی می کنیم که در مقابله با تومورهای سرطانی مؤثر عمل میکنن. لطفاً با ما همراه باشین.  

 

 هسته انگور منبع غنی آنتی اکسیدان ها هستش و با سلولای سرطان زا مقابله می کنه

 
هسته انگور
عصاره ای که از هسته انگور به دست میاد منبع غنی آنتی اکسیدانا، بیوفلاونوئیدها و ترکیبی فعال به نام B2G2ه که با سلولای سرطان زا مقابله می کنن. در گذشته این عقیده وجود داشت که ترکیبات بیواکتیو موجود در عصاره هسته انگور قدرت مقابله با چندین گروه از سلولای سرطان زا رو داره اما امروزه محققان به این نتیجه رسیدن که B2G2 موجود در هسته انگور این توانمندی عجیب رو باعث می شه. به نظر محققان هسته انگور می تونه رشد تومورهای بدخیم سرطانی رو به اندازه 67 درصد کم کنه.

 

خواص آنتی اکسیدانی هسته انگور از اون یه مکمل طبیعی واسه مقابله با بعضی از شکلای جور واجور سرطانا ساخته. این ترکیبات باعث پیشگیری از سرطانای پوست، پروستات و سینه می شن.

 

هسته انگور باعث تحریک جریان خون می شه. این کار مانع از ترومبوز (تشکیل لخته خون) شده و فشارخون رو کنترل می کنه. فلاوونوئیدها که جزو دیگه ترکیبات هسته انگور هستن باعث تقویت رگای خونی و تصفیه خون از بقایای داروها و دیگه عناصر مضر می شه. این ترکیبات هم اینکه واسه آدمایی که از مشکلات قلبی رنج می برن خوبه.

 

روش مصرف هسته انگور
واسه برخورداری از خواص هسته انگور لازمه که در قدم اول انگور رو درسته و با هسته بخورین.
با این حال واسه بهره مندی بیشتر از خواص اون راه های دیگری هم هست. عصاره یا کپسولای هسته انگور هم هست. اگه می خواین فقطً با مصرف انگور درسته از خواص هسته انگور بهره ببرین حتماً میوه رو خوب شستشو بدین. اگه به میوه های ارگانیک دسترسی دارین از اونا استفاده کنین.
هم اینکه می تونین هسته انگور رو خارج کرده بشورید و خشک کنین. اونا رو آسیاب کرده و یا به صورت درسته در اسموتیا یا آب میوه های خونگی بریزین. اگه هسته انگور رو به همراه انگور درسته مصرف می کنین حتماً اونو خوب جستجو کنین تا راحت تر هضم شن.
اگه مکمل اونو مصرف می کنین پیشنهاد می شه روزانه 300 گرم مصرف شه. تا الان هیچ آسیب جانبی خاصی واسه مصرف هسته انگور گزارش نشده.
پیشنهاد می کنیم اگه داروی خاصی مصرف می کنین و یا از مریضی خاصی رنج می برید قبل از جفت و جور و مصرف هر نوع مکملی با دکتر مشورت کنین. 

 

بذر کتون شامل اندازه زیادی لیگنانه و یه ضدسرطان قوی حساب می شه

 

دانه کتون
دانه یا بذر کتون در بین مواد غذایی، یه ضدسرطان قوی حساب می شه؛ چون شامل اندازه زیادی لیگنانه. محققان به این نتیجه رسیدن که این ترکیبات قوی علاوه بر این که مانند فیتواستروژن عمل میکنن، نقش مؤثری در پیشگیری و درمان سرطان سینه دارن. حالا خوبیش اینه بذر کتون مدتیه که معروفیت خوبی پیدا کرده و کم کم جای خود رو در برنامه غذایی بسیاری افراد باز کرده. این ماده باعث تحریک آپوپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلولای به روشی حفاظت شده) سلولای سرطانی شده و از متاستاز جلوگیری می کنه. تخم کتون منبع خوب اسید آلفا لینولئیکه. این اسیدهای چرب لازم با سرطان و بیماریای طولانی دیگه مقابله می کنن.

 

تخم کتون می تونه دلیل کاهش کلسترول خون و هم اینکه پایین اومدن قند خون شه. فیبر محلول موجود در تخم کتون می تونه دلیل کاهش کلسترول شه و از افزایش پلاک در خون جلوگیری کنه و در نتیجه از تنگ شدن دیواره عروق خونی که می تونه منتهی به افزایش فشار خون و در آخر سکته و حملات قلبی شه، جلوگیری و پیشگیری کنه. فیبر موجود در تخم کتون هم اینکه می تونه از افزایش قند خون در بیماران دیابتی جلوگیری کنه.

 

 تخم کتون از پوکی استخون و تحلیل رفتن بافت استخوانی مانع می شه. تحقیقاتی که روی موشای آزمایشگاهی انجام شد، نشون دهنده به تأخیر افتادن تحلیل استخوانی در موشای آزمایشگاهی بود که با تخم کتون تغذیه شده بودن و این به دلیل وجود اسیدهای چرب امگا-3 موجود در تخم کتانه.

 

چگونگی مصرف تخم کتون
بهتره دانه های تخم کتون رو خریداری کرده و خود اونو در منزل آسیاب کنین. از اونجایی که تخم کتون یه دانه روغنی است، خرید تخم کتانی که قبلاً آسیاب شده، ممکنه گذشت زمان دلیل اکسیده شدن اون شه، در حالی که شما می تونین دانه های تخم کتون رو خریداری کرده و به هنگام مصرف و به اندازه نیاز خود، اونو با آسیاب برقی در منزل آسیاب کنین و به شکل پودر درآرین و استفاده کنین.
دانه های تخم کتون می تونن بیشتر از یه سال قابل مصرف باشن.
بهتره پودر تخم کتون رو در دمای اتاق نگهداری کنین. اندازه مصرف تخم کتون واسه افراد سالم و بزرگ سال که در مصرف اون محدودیتی ندارن، یه قاشق سوپ خوری در روزه.
واسه افراد جوون تر، بیشتر از یه قاشق چای خوری در روز پیشنهاد نمی شه. از اونجایی که تخم کتون شامل فیبر بالاییه، واسه وارد کردن اون در رژیم غذایی خود از اندازه کم شروع کنین و کم کم اونو زیاد کنین.
یه قاشق سوپ خوری تخم کتون شامل 36 کیلوکالری و یه قاشق سوپ خوری از تخم کتون آسیاب شده شامل 50 کیلوکالری انرژیه.
از اونجایی که دانه های تخم کتون طعم و مزه سبک و ملایمی دارن، می تونین به چندین روش اونو در رژیم غذایی روزانه خود وارد کرده و استفاده کنین.
 
احتیاط در مصرف تخم کتون!
محققان فکر می کنن بر خلاف فواید بسیار زیادی که در تخم کتون مشاهده و اثبات شده، اما در مصرف اون نباید زیاده روی کرد.
آدمایی که دارای روده التهابی و تحریک پذیر هستن، باید از خوردن تخم کتون دوری کنن.
هم اینکه زنان باردار و مادران شیرده نباید تخم کتون مصرف کنن.
از طرفی آدمایی که دچار بیماریایی مانند اندومتریوز، تخمدان پلی کیستیک و فیبرویید هستن، هم باید از مصرف تخم کتون دوری کنن.
محققان میگن مردانی که در خطر دچار شدن به سرطان پروستات هستن، باید از مصرف تخم کتون دوری کنن. 

 

  هسته زردآلو شامل ویتامین B17ه که به عنوان ماده ای ضدسرطان عمل می کنه

 

 هسته زردآلو
هسته زردآلو شامل اندازه زیادی ویتامین B17ه که در بدن ما به عنوان ماده ای ضدسرطان عمل می کنه. این ویتامین واسه پیشگیری از این مریضی و هم اینکه درمان اون مؤثره. واسه مصرف این هسته کافیه اونا رو بشکنید و مغز اونو بخورین. بهترین منبع ویتامین B17 زردآلو و هسته اون هستش چون مکملای موجود در بازار بدون آنزیما و کوفاکتورهای موجود در این ماده غذاییه. واسه کاهش طعم تلخ بعضی هسته ها کافیه اونو با مواد غذایی دیگه مانند جوز هندی، پودر نارگیل و چیزای دیگه ای به جز اینا مخلوط کنین.

 

بد نیس خاطر نشون کنیم که مصرف بیشتر از اندازه هسته زردآلو می تونه منتهی به مسمومیت و حتی بعضی وقتا مرگ شه پس در مصرف هسته زردآلو زیاده روی نکنین.  

 

هسته سیب شامل ترکیبات طبیعی و قوی در برابر سرطانه

 

هسته سیب
شاید هسته سیب به نظرتون بی ارزش و دور ریختنی باشه. اما به نظر بیشتر کارشناسان این هسته های دورریز جزو ترکیبات طبیعی و قوی در برابر سرطان هستن. اما به چه دلیل مردم در جریان اینجور خواصی نیستن؟ شاید اطلاع رسانی در این مورد کم بوده و یا اینکه بازم بیشتر آدما به مؤثر بودن داروهای شیمیایی در مقابله و درمان بیماریا، باور بیشتری دارن. اثر هسته سیب در مقابله با رشد سلولای بدخیم در سرطانای جور واجور به طور علمی به اثبات رسیده.

به نظر محققان هسته سیب میتونه از رشد سلولای سرطانی در کولون، ریه، پروستات، پانکراس، سینه و معده جلوگیری کنه. ترکیبات فوتوشیمیایی موجود در هسته سیب چندین برابر آدریامایسین (یکی از داروهای شیمی درمانی عادی) می تونن که رشد سلولای سرطانی رو به تأخیر بندازن.

نکته باحال اینه که این ترکیبات طبیعی با تخریب سلولای سرطان زا تهدیدی واسه سلولای سالم حساب نمی شن. البته حواستون باشه که هسته سیب شامل اندازه کمی سیانوره و اگه خیلی مصرف شه ممکنه مرگبار باشه.

  
بدونین…
البته معرفی این هسته ها و صحبت از خواص اونا به این معنی نیس که جانشین درمانای فعلی هستن. اثرات ضدسرطانی ترکیبات موجود در این هسته ها به اثبات رسیده اما با این حال نمیشه با اطمینان اونا رو درمان کننده سرطان دونست. انگار مصرف منظم این مواد روشی طبیعی و مطمئن واسه پیشگیری و یا درمانی مکمل واسه سرطان باشه. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که مصرف هر نوع ماده غذایی طبیعی هم در کنار دارو باید با دقت و به اندازه متعادل مصرف شه چون ممکنه مصرف افراطی و غیر اصولی اون به ضرر بدن باشه.

 

جمع آوری:بخش سلامت بیتوته

 

تبیان

ماهنامه دنیای تغذیه

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *