4 نوشیدنی گیاهی تابستانه با طعم سـلامت | سبزیجات

در این مقاله تلاش بر اون داریم تا با معرفی چند گیاه دارویی به درد بخور به عنوان نوشیدنی سرد در فصل تابستون، قدم بلندی در حفظ سلامت شما ورداری؛ با ما همراه باشین.

در فصل گرما، با افزایش اندازه از دست دهی آب بدن، نیاز بدن به جایگزینی این آب از دست رفته هم زیاد می شه. نوشیدنیایی با رنگای جذاب و طعمای جور واجور در بیشتر موارد اولین جواب آدم در محیطای گرم به از دست دهی آب و تشنگیه و این در حالیه که امروزه اثرات سوء این نوشیدنیا روی سلامت آدم بر هیچکی پوشیده نیس. در این مقاله تلاش بر اون داریم تا با معرفی چند گیاه دارویی به درد بخور به عنوان نوشیدنی سرد در فصل تابستون، قدم بلندی در حفظ سلامت شما ورداری؛ با ما همراه باشین.

کاسنی
این گیاه طبیعت سرد و تر داره. نوشیدنی حاصل از این گیاه دارای خاصیت اشتهاآور، ادرارآور، ملین، کمک کننده به هضم غذا، کاهنده قندخون و مقویه. در گذشته عرق گیاه کاسنی رو به همراه سکنجبین همراه با کاهو میل می کردن که حاصل این عمل کنار رفتن بیحالی و سستی از بدن بوده. شربت کاسنی بسیار خنک کننده، صفرابر، جلا دهنده کبد و مسکن گرما بدنه. شربت کاسنی در نوسازی سلولای کبد نقش برجسته ای داره. چربیای مازاد کبد و رادیکالای آزاد مضر رو خنثی و خون رو تصفیه می کنه.

 

خاکشیر

شاید اولین نوشیدنی گیاهی که پس از شنیدن اسم نوشیدنیای گیاهی تو ذهن هر فردی تداعی می شه خاکشیره و دلیل اون هم سابقه دیرینه به کار گیری این گیاه و هم اینکه خواص خیلی زیاد خاکشیره. نکته خیلی مهم در مورد گیاه خاکشیر اینه که خیلی از منابع معتبر دنیا این گیاه رو بومی بریتانیا می دونن. خاکشیر در کتب طب سنتی، به اسامی خُبه (بر وزن قُبه)، شفتره یا شفترک اومده که در تحفه حکیم مومن، جُبه ثبت شده. در بعضی منابع به اشتباه اسامی تودری، توذریج و بذرالخمخم واسه اون آورده شده که مربوط به بذر گیاهان دیگری از همین خونواده س.

این گیاه در ایران معمولاً به صورت علف هرز در باغا، باغچه ها، زمینای کشاورزی و فضاهای سبز شهری دیده می شه. دانه خاکشیر شامل اسیدهای چرب، اسانس روغنی فرار و یه آلکالوئید فراره. این گیاه رو بطور خاص واسه رفع یا پیشگیری از گرمازدگی و اسهال و هم به عنوان ضد سودا مصرف می کنن. در قدیم اونو واسه کاهش مشکلات و اثرات بیماریای عفونی مثل سرخک و مخملک پیشنهاد می کردن. امروزه این گیاه به عنوان ملین، تب بر، اشتهاآور و آرامش دهنده التهاب پوستی معرفی شده.

اینم بگیم در منابع جور واجور قدیم و جدید و خیلی از سایتا و وبلاگا مطالب بسیار بزرگ نمایی آمیز و نادرستی از خواص خاکشیر آورده شده. هم اینکه در بعضی کتب، اسامی خیلی از خاکشیر و قدومه با هم تداخل پیدا کردن که به دنبال اون، خواص اونا هم با هم مخلوط و موجب نشر اطلاعات غلط درمانی مربوط به این گیاه شده.

در بعضی نواحی اروپا از برگ این گیاه به عنوان ادویه ای که هم شوری و هم تیزی رو واسه غذا به ارمغان می آورد، استفاده می کنن اما ثابت شده که برگ این گیاه در بعضی افراد می تونه ایجاد حساسیت کنه. پس قسمتای قابل استفاده این گیاه برگا و بذر اون هستن.

جوشونده برگ یا پوست درخت بیدمشک دلیل دفع انگلا و کرمای معده و روده می شه. بیدمشک تقویت کننده دستگاه عصبی بوده و جوشونده برگ اون با عسل اعصاب رو آروم می کنه

از خواص دیگه این گیاه میشه به خاصیت ضد آسم، ضد سرفه، مقوی قلب، آرامش دهنده درد، مدر و تب بر اشاره کرد.

در جفت و جور شربت خاکشیر مهم ترین نکته ای که باید به اون توجه کرد شستن و ریگ شور کردن اون هستش. چون مصرف خاکشیر آلوده به گرد و خاک و ریگای ریز موجب آسیب و آسیب جدی به دستگاه گوارش و کلیه ها می شه. واسه شستن آب روی خاکشیر ریخته و از دو ظرف که ترجیحآ پلاستیکی باشه مثل سطلای کوچیک ماست استفاده کنین ظرف پلاستیکی خیلی بهتر شنای ریز رو در کف خود نگه می داره و بعد چندین بار با کمی صبر و حوصله خاکشیری رو که آب روی اون هستش از ظرفی به ظرف دیگه ریخته و ریگ ته اونو خالی کنین در این فاصله آب روی خاکشیر رو هم تعویض کنین تا به طور کاملً آب روی اون شفاف و ریگای اون به طور کاملً شسته شه. وقتی از تمیز بودن خاکشیر اطمینان حاصل کردین شکر و گلاب به مقدار کافی بریزین و در یخچال گذاشته تا خنک شه.

این نکته هم در جفت و جور خاکشیر مهمه که معمولاً بذرهای خاکشیر با رنگ تیره و اندازه بزرگ تلخ مزه هستن و بهتره جهت مصرف، خاکشیری جفت و جور شه که دارای بذر ریز و رنگ روشن باشن.

بیدمشک

بیدمشک گیاهی از خونواده بیده که گلای اون بسیار معطره. این گیاه در شمال ایران، اصفهان، کرمان و میمند می رید. آشوریا، سومریا و مصریا از زمان باستان پوست و برگ بید رو به عنوان ضد تب و ضد درد استفاده می کردن. بقراط دکتر یونانی، که پنج قرن قبل از میلاد می زیست و به پدر علم پزشکی معروفه، از پوست بید به عنوان دارو استفاده می کرد. ابن سینا در کتاب قانون درباره بیدمشک اینجور گفته: بیدمشک یا بهرامج از گیاهان خوشبوه، مالیدن آب و افشره اش ورما رو فرو می نشاند. شکوفه بیدمشک و بو کردن برگ اون بادهای متراکم سر رو درمون می کنه و شکم رو روان می کنه. اسانس این گیاه علاوه بر فایده های درمانی واسه معطر کردن دیگه شربتا و حتی چای هم کاربرد داره.

عرق و شربت این گیاه ملین و تقویت کننده قلب، اعصاب و محرک قوای جنسی است. این گیاه دارویی دستگاه گوارش رو تقویت کرده و اشتها رو زیاد می کنه.

هم اینکه جوشونده برگ یا پوست درخت بیدمشک دلیل دفع انگلا و کرمای معده و روده می شه. بیدمشک تقویت کننده دستگاه عصبی بوده و جوشونده برگ اون با عسل اعصاب رو آروم می کنه.

هم اینکه عرق بیدمشک آروم بخش و خواب آوره. جوشونده گل بیدمشک همراه با شکر، ناراحتیای عصبی، افسردگی، دردهای عصبی و روماتیسمی رو بهتر کنه. عرق و شربت بیدمشک مقوی قلب بوده و واسه حفظ سلامتی اون بسیار مناسب و موثره و هم اینکه باعث کاهش تب شده و خاصیت تب بری داره.

بهارنارنج
بهارنارنج همون شکوفه درخت نارنجه که در فصل بهار درخت رو زینت داده، در پاییز و زمستون، جای خود رو به میوه نارنج میده. در گذشته اردیبهشت ماه در شیراز به ماه بهارنارنج معروف بوده و دلیل اون هم گسترده بودن عطر بهارنارنج در سطح شهر بوده. بهارنارنج بسیار معطره و از اون در صنایع عطرسازی و معطر ساختن غذاهای جور واجور استفاده می کنن. این گل با اینکه در پخت مربا استفاده میشن، ولی کاربرد اصلی اون به همون صورت گل خشک و به خصوص عرق در طب گیاهیه. آیین سنتی عرق گیری بهارنارنج از جمله آیینای سنتی مازندرانیا هستش طوری که این آیین در شورای عالی ثبت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور با عنوان جشن بهارنارنج استان مازندران به ثبت ملی رسیده. مهم ترین خاصیت دارویی بهارنارنج اثر اون روی سیستم عصبی بدنه. بهارنارنج آرامش بخش و ضد هیجانات دستگاه عصبیه و سردردهای عصبی و میگرنی رو کم می کنه و تپش بی نظم قلب، استرس و اضطراب رو نابود می کنه. بهارنارنج در تقویت معده بسیار موثره. واسه کنترل تشنجا و حمله قلبی هم بهارنارنج رو پیشنهاد می کنن. واسه رفع مشکل کم خوابی و یا بی خوابی عرق بهارنارنج بسیار موثره. عرق و یا شربت بهارنارنج اشتهاآور و ضدسرفه س.

این عرق دارای طبیعت گرم و مقوی جسم و روحه. انتخاب یه نوشیدنی سرد مناسب گیاهی متناسب با مزاج هر فرد می تونه اثرات مفیدی روی سلامت جسمی و روانی فرد بزاره. به کار گیری نوشیدنیای گیاهی از دو جنبه مهم بوده و دلیل کمک به سلامتی آدم می کنه که اولین اون استفاده نکردن از نوشیدنیای شیمیایی و مصنوعی و جلوگیری از اثرات مضر اونا بر دستگاه بدنه و دوم اینکه همه این نوشیدنیای گیاهی طبیعی دارای خواص تقویتی و درمانی مفیدی هستن که واقعا شما با میل کردن اونا ضمن سیراب کردن خود و جواب به نیاز بدنتون به آب از دست رفته، سلامتی رو هم به بدن خود هدیه دادین.

 

در آخر این نکته می تونیم بگیم که:

جهت جفت و جور این نوشیدنیای سرد گیاهی عرق حاصله از گیاهان نامبرده با اضافه کردن آب به اونا خیلی رقیق می گردن پس اگه تو یه رژیم درمانی خاص باید از عرق یه گیاه استفاده کنین بهتره اونو به همون صورت عرق حاصله از گیاه بخورین چون شربت جفت و جور شده از اون عرق خیلی رقیق شده و دلیل کاهش مواد موثره اون عرق حاصله گردیده.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *