4 نشانه خطرناک درباره بیماری سرطان پروستات

: 4 نشونه خطرناک درباره مریضی سرطان پروستات

: 4 نشونه خطرناک درباره مریضی سرطان پروستات 

مریضی سرطان پروستات در مردان معمولا شایعه و بیشتر به سبک زندگی و رابطه های جنسی مربوط می شه. این مریضی علایمی داره. سرطان پروستات یکی از شایع ترین سرطانای مردونه س، با اینکه خیلی از مردان از عواملی که اونا رو در خطر این مریضی قرار میدن، آگاه نیستن.

چاقی

اضافه وزن دارین یا چاق هستین؟ پژوهشا نشون دادن که پیوندی قوی بین چربی اضافی بدن و خطر زیاد شده دچار شدن به سرطان پروستات هست. بخاطر این، وزن خود رو باید در سطح سالم و متعادل نگه دارین، که واسه رسیدن به این هدف می تونین یه رژیم غذایی سالم و متعادل و انجام منظم ورزش رو در دستور کار خود بذارین تا هر چی بیشتر به کاهش خطر کمک شه.

سن

افزایش سن یکی از عوامل کلیدی در افزایش خطر دچار شدن به سرطان پروستات حساب می شه، که شایع ترین شکل از بیماریه که مردان بالای 70 سال رو تحت تاثیر قرار میده. البته این به معنی اون نیس که مردان زیر 70 سال در خطر قرار ندارن و بخاطر این، معاینات منظم از اهمیت خاص ای واسه حصول اطمینان از حفظ سلامتی برخورداره.

سابقه خانوادگی

اگه یکی از اعضای خونواده شما گرفتار به سرطان پروستات بوده، شمام در خطر بیشتری واسه دچار شدن به این مریضی قرار دارین. خطر دچار شدن به سرطان پروستات اگه این فرد در سنین جوونی به این مریضی گرفتار شده باشه، هر چی بیشتر زیاد می شه.

قد

  باور کنین یا خیر، قد شما می تونه در احتمال دچار شدن به سرطان پروستات نقش داشته باشه. پژوهشای قبلی اتحاد مثبت بین قد و خطر دچار شدن به سرطان پروستات رو نشون دادن. این به معنی اون هستش که مردان قد بلندتر احتمال بیشتری در مقایسه با همتایان کوتاه قامت تر خود به سرطان پروستات گرفتار شن.

.

منبع :gahar.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *