4 نشانه اعتیاد به خوردنی های شیرین | تغذیه سالم

4 نشونه اعتیاد به خوردنیای شیرین

 

بعضی وقتا به صورت ناخواسته و یهویی سراغ مصرف موادقندی میریم هوس شیرینی می کنیم و بدون توجه به مشکلات و امراض به وجود اومده به وسیله مصرف موادقندی مقدار زیادی شیرینی می خوریم این نشونه های از اعتیاد به موادقندی هستش ؟در این مطلب به 4 نشونه از اعتیاد شما به خوراکیای شیرین می پردازیم مراقب سلامتی تون باشین و از این خوردنیای مضر فاصله بگیرین.

یکی از کارشناسان با مطالعه روی اعتیاد به مواد قندی و شیرینیا، یافته های جالبی ارائه کرده. اون اول چهار نوع اعتیاد به قند رو از هم جدا کرد:

۱. کسائی که همیشه خسته هستن و از مواد قندی واسه تقویت انرژی استفاده می کنن.

۲. کسائی که وقتی به مدت تقریبا طولانی چیزی نمی خورن، شدیدا در حالت تحریک پذیری قرار می گیرن و از مواد قندی به عنوان میان وعده سریع استفاده می کنن.

۳. کسائی که همیشه هوس خوردن چیزای شیرین دارن.

۴. کسائی که دچار نبود تعادل هورمونی هستن و از مواد قندی به عنوان یه جور تقویت کننده خلق وخو استفاده می کنن.

به نظر اون اضطراب همیشگی، خستگی بیشتر از اندازه و هوس ثابت به خوردن مواد قندی، همه نشونه های اصلی اعتیاد به مواد قندی حساب می شن. البته مقدار خاصی از مصرف روزانه مواد قندی وجود نداره که براساس اون، اعتیاد به مواد قندی رو تشخیص داد.

در واقع همه چیز بستگی به فرد داره که چه وقتی احساس ضعف کنه و براساس نشانگان کدوم یکی از چهار نوع اعتیاد به مواد قندی رفتاری کنه. به نظر این متخصص، اگه همیشه از مواد قندی به عنوان تقویت کننده انرژی استفاده می کنین، می تونین این مشکل رو از راه نوشیدن آب بیشتر، داشتن برنامه غذایی متعادل، حذف نوشابه و خوابیدن بیشتر، تا حدودی حل کنین.

بعضی از اعتیادها با استرس شدید شدن می شن، پس شناسایی و نابود کردن منبعای استرس زا اهمیت زیادی دارن. اگه هم از نبود تعادل هورمونی رنج می برید، باید با دکتر متخصص درباره هورمون درمانی یا دریافت مکملا مشورت کنین.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *