4 میوه برای پاکسازی پوست | سبزیجات

 

 

ماسک میوه ای روشن کننده پوست

اینجا 5 میوه سالم که شک نداشته باشین به شما کمک می کنه تا پوست روشن و بدون لکی داشته باشین رو تقدیم حضورتون می کنیم.

امروز  میوه ها نقش زیادی در روشن کردن  پوست  دارن و به همین  دلیله که بیشتر شرکتا در درست کردن  لوسیونا ، کرما ، صابونا، و بقیه اجناس زیبایی از میوه استفاده میکنن. حتی این اجناس مراقبت از پوست هم شامل مقدار خیلی از مواد شیمیاییه که ممکنه مشکلات جانبی داشته باشن . از این رو بهترین گزینه اینه که میوه خام موجود در آشپزخانه  رو واسه مراقبت از پوست استفاده کنیم . اینجا 4 میوه  سالم که شک نداشته باشین به شما کمک می کنه تا پوست روشن و بدون لکی داشته باشین رو تقدیم حضورتون می کنیم.

1 – موز

موز پر از آهن ، منیزیم و پتاسیمه . علاوه بر این، واسه پوست خیلی خوبه . هم اینکه موز دارای ویتامینای A، B و E  است که یه عامل ضد پیری عجیب رو تشکیل میده .  خیلی راحت موز تازه و رسیده رو له کنین و به عنوان ماسک روی صورت بزنین.

2 – کیوی

کیوی پر از پکتین و فیبر  است و واسه جلوگیری از چین و چروک و لکه های پوست کمک می کنه .با کیوی می تونین همیشه پوست تون رو سالم , قشنگتر و شفاف نگه دارین.

3 – لیمو

لیمو  از  مواد غذاییه که خیلی راحت  در دسترس  هر خونواده س . لیمو پر از ویتامین C هستش ، که واسه پوست عالیه . اضافه کردن  لیمو به یه لیوان آب گرم مخلوط با یه قاشق غذاخوری عسل و نوشیدن اون هر روز صبح به عنوان یه پاک کننده پوست عالیه. مالش دادن  داخل پوست لیمو هم  واسه روشن کردن پوست و نابود کردن آثار جوش خوبه.

 

5 – پرتقال

پرتقال پر از ویتامین C هستش  و واسه  بهبود بافت پوست کمک می کنه . مالش داخل پرتقال روی پوست، افتادگی پوست رو کم می کنه، لکه رو نابود می کنه  و روند پیری پوست رو از جا در آورد می کنه. هم اینکه پرتقال رو می تونه خشک کرده و پودر کنین و به عنوان یه اسکراب طبیعی استفاده کنین.

 

منبع : hidoctor.ir

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *