4 ماده برای پاک کردن جای جوش

:  

جای جوش یکی از مشکلات آزاردهنده واسه خیلی از افراده ولی می تونین خیلی راحت و بدون هزینه زیاد با چند ماده گیاهی اونو پاک کرده و بهتر کنین و صورتی صاف و خالی از جای جوش داشته باشین:

روغن لوندر (اسطوخودوس)

کارشناسان اثبات کردن که بعضی روغنای لازم می تونه به عنوان درمان بیشتر آکنه ها و پاک کردن جای جوش بکنه، به خصوص روغن لوندر نتیجه بهتری دشت می کنه. چند قطره روغن لوندر رو با چند قطره آب خالص مخلوط کرده و با یه پنبه ازش استفاده کنین. لازم نیس اونو بشورید، می تونین تموم شب اونو روی صورت نگاه دارین. این کار رو ۱ الی ۲ بار در هفته انجام بدین تا نتیجه بهتری به دست بیارین.

عسل

عسل یکی از بهترین مواد واسه مراقبت از پوست و درمان جوش است چون که عسل خاصیت ضد التهابی پوست و پاک کنندگی داره. می تونین از عسل به عنوان یه اسلحه مرموز واسه پاک کردن پوست و هم اینکه پاک کردن ردای جوش روی صورت استفاده کنین. از یه پنبه واسه زدن عسل خالص به جای جوشا به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه استفاده کرده و بعد با آب ولرم بشورید. دست کم یه بار در روز این کار رو انجام بدین.

چای سبز

داروهای طبیعی می تونه به درمان التهابای پوست بر اثر به کار گیری مواد آرایشی کمک کنه. می تونین از چای سبز به عنوان یه آنتی اکسیدان واسه پوستی نرم و خالی از لک استفاده کنین. تموم کاری که باید انجام بدین جوشوندن یه قوری چای سبزه و بذارین خنک شده و بعد با یه گلوله پنبه به روی ناحیه لک دار بر اثر جای جوش بزنین ، احتیاجی به آبکشی نیس و می تونین اونو در سراسر شب و به طور مرتب روزانه از این روش استفاده کنین.

آب خیار

ماسکای صورت با خیار یه روش مراقب از پوست است که به طور بزرگی از این روش استفاده می شه. واسه درمان جوش، جلوگیری از چین و چروک و حفظ رطوبت پوست میشه از ماسک خیار استفاده کرد. واسه اینکه جای جوش رو از پوست پاک کنین ، باید آب تازه خیار رو به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی پوست بزنین. این کار رو روزانه انجام بدین و بعد با آب سرد صورت رو بشورید تا منافذ باز بسته شن.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *