“4 علت سکته قلبی که از آن غافلید! | تغذیه سالم”

4 دلیل سکته قلبی که از اون غافلید!

4 دلیل سکته قلبی که از اون غافلید و کمتر بین افراد شناخته شدن اما بسیار خطرناک هستن:

یافته های یه تحقیق در استرالیا نشون میده، خشم و عصبانیت یهویی خطر سکته قلبی رو بالا می بره و در این مورد بسیار تاثیر گذاره. به نظر این محققان، عصبانیت شدید امکان بروز نوع خاصی از انفارکتوس یا حمله قلبی رو جفت و جور می کنه. وقتی که یهو عصبی میشین، بدن، آدرنالین ترشح می کنه و این هورمون ضربان قلب رو بالا می بره. بدیش اینه اندازه بالای آدرنالین واسه سلولای قلبی سمیه. اگه رگای خونی از قبل دچار اشکال و تنگی باشه، نمی تونه خون لازم قلب واسه ادامه تپش رو جفت و جور سازه،  در نتیجه قلب دچار حمله یهویی می شه.

استرس زیاد

استرس زیاد در آدمایی که مشکلات زمینه ای مانند فشار خون بالا دارن خطر گرفتگی عروق و حمله قلبی رو بالا می بره و در این مورد بسیار تاثیر گذاره. وقتی که بدن دچار استرس می شه، هورمونایی که ضربان قلب رو بالا می برن، بیشتر ترشح می شه. اگه رگا به دلیل مصرف دخانیات یا دیابت و موارد دیگه در برابر گرفتگی باشن، قلب به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کنه و در نتیجه دچار حمله می شه.

مصرف بیشتر از اندازه چربی

شکلای جور واجور تنقلات ناسالم، سسا، فست فودها و گوشتای فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس پر از چربی هستن. اگه عادت به خوردن این مواد غذایی دارین، حواستون به سلامت قلب تون باشه. یافته های پژوهشی که روی 1968 قربونی سکته قلبی انجام شده، نشون میده 158 نفر از این قربانیان 26 ساعت قبل از حادثه غذای چرب مصرف کرده بودن. به نظر محققان، مصرف یه وعده غذای چرب باعث بروز سکته قلبی نمی شه، اما اگه به خوردن مثل این غذاها عادت دارین بهتره بدونین که کلسترول خون تون بالا رفته و خطر تصلب شرایین یعنی بسته شدن عروق افزایش پیدا می کنه و در این صورت هم سکته قلبی در راه س و در این مورد بسیار تاثیر گذاره.

ورزشای مقاومتی مانند بدنسازی

کلا، بهتره ورزشای استقامتی مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری رو واسه سالم بودن انتخاب کنین. این ورزشا واسه سلامت قلب خوبه و باعث کاهش عوامل بروز سکته قلبی مانند کلسترول یا فشارخون می شه. عوضش ورزشای مقاومتی مانند بدنسازی این تاثیر رو به جا نمی ذاره. انجام ورزشای مقاومتی که باعث بسته شدن دهن می شه مانع از رسیدن اکسیژن کافی به قلب می شه چون تنفس به درستی انجام نمی شه، در نتیجه در آدمایی که قلب حساس و آسیب پذیری دارن باعث افزایش خطر سکته قلبی می شه و در این مورد بسیار تاثیر گذاره.

جفت و جور و جمع آوری : گروه تغذیه و سلامت پرداد /

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *