4 علامت پنهان عفونت سینوسی

: ما معمولا آبریزش و گرفتگی بینی رو نشونه ای از سرماخوردگی میدونیم، اما این علائم می تونن به وجود اومده به وسیله مشکل جدی تری هم باشن: عفونت سینوسی.

: 4 علامت مخفی عفونت سینوسی

آکا ایران: درحالی که سرماخوردگی به طور طبیعی بعد از پنج روز بهبود پیدا میکنه، اما بعضی وقتا علائم اون بیشتر از ده روز ادامه پیدا می کنه. موندگاری علائم به مدت ده روز یا بیشتر ممکنه از عفونت سینوس ها ناشی شده باشه. با بعضی علائم این مشکل آشنا میشیم.

درد در صورت : سینوسا در پیشونی، بین چشما و زیر چشماتون قرار دارن؛ پس، یه عفونت سینوسی بسته به این که کدوم سینوسا عفونی شده باشه، احساس فشار در بالای گونه ها، بین چشما، پیشونی یا حتی در دندونای فوقانی شما بوجود میاره.

اگه سینوسای ماگزیلاری که زیر گونه ها قرار دارن عفونی شده باشن، ممکنه احساس درد دندون داشته باشین. اما اگه مشکل از سینوسای پیشونی باشه، اونو بیشتر به صورت سردرد احساس می کنین.

آبریزش یا احتقان بینی: التهاب و تورم سینوسا در تخلیه ترشحات مشکل بوجود میاره و موجب افزایش ترشح مایع مخاطی می شه. در نتیجه ممکنه شما دچار آبریزش بینی باشین یا نیاز به تخلیه تکراری بینی داشته باشین. در این حالت مخاط بینی غلیظ و بی رنگه.

ترشحات پشت بینی: مخاطی که در بینی در طول یه عفونت سینوسی ایجاد می شه، ممکنه از پشت بینی به گلو بریزه. این شرایط، صدای خشن، گلودرد، کاهش بویایی یا سرفه رو به دنبال داره و شما بیشتر احساس می کنین باید گلوی تون رو صاف کنین. مخاطی که در این حالت تشکیل می شه هم غلیظ و بی رنگه.

دهن بدبو: مخاط عفونی ای که به گلو می ریزه می تونه باعث بدبو شدن دهن شما شه. هم اینکه از اونجا که هنگام عفونت سینوسی، بینی دچار گرفتگیه، تنفس بیشتر از راه دهن صورت میگیره. این کار به خشک شدن دهن منجر می شه که بدبو شدن بیشتر اونو به دنبال داره.

چه وقتی باید به دکتر مراجعه کنیم؟

اگه علائم عفونت سینوسی بیشتر از ده روز به طول برسه، 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر از اون تب داشته باشین، علائم بدتر شن، ترشحات مخاطی مایل به سبز در بینی زیاد شه یا تغییرات در بینایی اتفاق بیفته، بهتره به دکتر مراجعه کنین.

هم اینکه اگه گرفتار به آسم یا آمفیزم (مریضی طولانی ریوی) هستین یا داروهایی واسه سرکوب سیستم ایمنی بدن مصرف می کنین بهتره در صورت داشتن علائم عفونت سینوسی با دکتر مشورت کنین.

.

منبع : migna.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *