۱۵ نکته برای افزایش محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی

چکیده این مطلب : انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۱۳ ۸ نظر ۱۴,۱۰۳ بازدید

 در این مقاله ۱۵ روش سریع واسه افزایش محبوبیت در شبکه های اجتماعی رو میگیم. محبوبیت در شبکه های اجتماعی باعث نمایش بیشتر برند شما، بهبود رتبه وب سایتتون در موتورهای جستجو و ایجاد رابطه بهتر با مخاطب می شه.

شبکه های اجتماعی طرفداران بسیاری رو در جوامع آنلاین به خود دادن و حالا فعالیت در این شبکه ها واسه مدیر سایت چیزی پیشگیری ناپذیره، در این مقاله ۱۵ روش سریع واسه افزایش محبوبیت در شبکه های اجتماعی رو میگیم. محبوبیت در شبکه های اجتماعی باعث نمایش بیشتر برند شما، بهبود رتبه وب سایتتون در موتورهای جستجو و ایجاد رابطه بهتر با مخاطب می شه.

۱- یه صفحه اختصاصی واسه سایت خود بسازین

واسه حضور در شبکه های اجتماعی از پروفایل شخصی استفاده نکنین، بعضی افراد با این تصور که پروفایل شخصی رو میشه سریع تر رشد داد با این دیدگاه که بقیه رو به لیست دوستای خود اضافه می کنن از پروفایل شخصی با نام کسب و کارشون واسه فعالیت در شبکه اجتماعی استفاده می کنن، بهتره از یه صفحه اختصاصی که امکان پسندیده شدن رو داشته باشه استفاده کنین. پروفایلای شخصی محدودیتایی دارن که ممکنه در آینده واسه شما مشکلاتی رو بسازن مانند محدودیت تعداد دوستان در بعضی شبکه های اجتماعی! اگه هدفتون بزرگه و تمایل به راه اندازی یه صفحه با محبوبیت بالا رادارید بهترین روش ایجاد یه صفحه تجاری اختصاصیه.

مشکلات

۲- عکس پروفایل و کاور قشنگتر طراحی کنین

موقع طراحی صفحه تجاری در شبکه های اجتماعی به دو قسمت عکس پروفایل و کاور اهمیت زیادی بدین، شما با این دو عکس در دنیای اجتماعی مطرح میشین و اونا نشون دهنده شخصیت و برند شمان. تلاش کنین برند خود رو در عکس پروفایل نمایش بدین و در عکس کاور خدماتی رو که ارائه می دین رو معرفی کنین و مواردی رو بنویسین که افراد رو تشویق به لایک و دنبال کردن شبکه شما کنه.

۳- اطلاعات بخش درباره ما رو تکمیل کنین

هر صفحه تجاری دارای بخشی با نام درباره ما هستش که می تونین در اون بخش اطلاعات مربوط به کار و کاسبی تون و هم اینکه خدماتی که ارائه می دین رو درج کنین. حتماً در این قسمت اطلاعات تماس و هم اینکه سایت خودتون رو اضافه کنین، این موضوع باعث می شه به صفحه خود اعتبار بدین و تماس مخاطب با خودتون رو هم ساده تر کنین.

۴- مطالب به درد بخور و منظم منتشر کنین

پس از ایجاد یه صفحه تجاری بروز نگه داشتن اون مهم ترین کاریه که باید انجام بدین، با منتشر کردن مطالب به درد بخور و کاربردی در مورد تخصصی خودتون با مخاطبین در رابطه باشین و تلاش کنین از منتشر کردن پشت سر هم مطالب تبلیغاتی دوری کنین، با منتشر کردن مطالب صوتی و تصویری می تونین رابطه بهتری با مخاطب برقرار کنین.

۵- فرهنگ شبکه های اجتماعی رو رعایت کنین

شبکه های اجتماعی دارای محیط دوستانه س و افراد واسه ایجاد رابطه با همدیگه و اطلاع از وضعیت دوستای خود و یا سرگرمی و گذروندن وقت به اون مراجعه می کنن، اگه می خواین به عواقب خوب برسین حتماً براساس همین شرایط با مخاطبین رابطه برقرار کنین، تلاش کنین خیلی راحت و دوستانه مطالب خودتون رو بنویسین و پیوسته با منتشر کردن لینکای جور واجور افراد رو تشویق به کلیک و خارج شدن از شبکه های اجتماعی نکنین.

۶- به نظر مخاطبین احترام بذارین

هر شخصی که واسه مطالب شما نظری درج می کنه واسه اون وقت گذاشته و شما باید واسه اون شخص احترام قائل باشین، بهتره تا می تونین جواب نظرات رو بدین؛ البته خیلی از نظرات جهت تشکر و انرژی دادن به نویسنده درج می شه و احتیاجی به جواب نداره، اما اگه سوالی پرسیده شد تلاش کنین اونو بی جواب نذارین .

۷- از سایت خود به صفحات شبکه های اجتماعی لینک بدین

خیلی از افراد علاقه مند به مطالب سایت شمان اما نمی دونن که شما در شبکه های اجتماعی هم فعال هستین، حتماً از سایت خود به صفحات شبکه های اجتماعی خودتون لینک بدین و صفحات خود رو به مخاطبین وب سایتتون معرفی کنین و از اونا بخواین که شما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنن.

۸- واسه افراد دنبال کننده شبکه های اجتماعی فرق قائل شید

می تونین بعضی مطالب رو فقط در شبکه های اجتماعی منتشر کنین، مطالب کوتاه و خواندنی رو به شکل یه مطلب کوتاه بذارین و در وب سایتتون اونا رو قرار ندین، حتماً به این موضوع اشاره کنین که بعضی از مطالب فقط در شبکه های اجتماعی منتشر می شن و در سایت قرار نخوان گرفت. این موضوع کاربران سایت رو به دنبال کردن شما در شبکه های اجتماعی تشویق می کنه.

۹- اتصال شبکه های اجتماعی به همدیگه

شاید ندونین که بیشتر شبکه های اجتماعی توانایی اتصال به همدیگه رادارند، مثلا شما می تونین شبکه اجتماعی فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام رو به هم وصل کنین و با منتشر کردن یه مطلب در اینستاگرام این مطالب به صورت خودکار در دو شبکه دیگه قرار گیرد، موضوع باحال اینه که مطالب طوری منتشر می شن که مشخص می شه از راه شبکه های دیگه انتشار یافته ان و همین موضوع باعث می شه که مخاطبین بتونن شما رو در شبکه های دیگه هم بیان و در اونجا هم شما رو دنبال کنن.

۱۰- از سیستمای انتشار خودکار استفاده نکنین

سایتای زیادی هستن که با به کار گیری فید RSS سایت، مطالب سایت شما رو به صورت خودکار پس از منتشر کردن در شبکه های اجتماعی هم منتشر می کنن، شاید در اول به نظر خوب برسه و کار شما رو به عنوان مدیر سایت راحت کنه، اما پس از یه مدت صفحه شما در شبکه های اجتماعی تبدیل به یه صفحه پر از لینکای بیریخت و نامفهوم می شه و تعداد خیلی از مخاطبین دنبال کردن صفحه شما رو متوقف می کنن.

۱۱- تشویق کاربران در ایمیلای خبرنامه

اگه در سایت خودتون خبرنامه دارین و به طور پیوسته واسه اونا آخرین مطالب خودتون رو منتشر می کنین، اونا رو تشویق به دنبال کردن شما در شبکه های اجتماعی کنین. در این بخش هم می تونین با پیشنهاد انتشار مطالب خاص فقط در شبکه های اجتماعی، کاربران رو تشویق به دنبال کردن صفحات خودتون کنین.

۱۲- به کار گیری منتشر کردن خودکار مطالب در آینده

تازگیاً شبکه های اجتماعی امکانی رو جفت و جور کردن که شما می تونین با به کار گیری اون یه مطلب رو کامل آماده کنین و موقع انتشار واسه اون تاریخ و وقتی در آینده رو مشخص کنین تا اون مطلب دقیقاً در همون زمان به صورت خودکار منتشر شه. با به کار گیری این امکان شما می تونین یه روز در هفته و در وقتی کمتر از یه ساعت واسه کل روزای هفته آینده مطلب قرار داده و تاریخ انتشار مشخص کنین و صفحات شما هرروز به صورت خودکارآپدیت شه.

۱۳- به کار گیری هشتگا

شما می تونین موقع انتشار مطالب خود در شبکه های اجتماعی اونا رو با کلمات کلیدی مربوط به محتوای مطلب تگ کنین، هم اینکه می تونین کلمات داخل یه متن رو هم با قرار دادن “#” قبل از کلمات به تگ تبدیل کنین. این موضوع باعث می شه که افراد دیگه با جستجوی اون کلمات در شبکه های اجتماعی مطالب شما رو پیدا کنن و محبوبیت مطالب تون زیاد می شه.

۱۴- دعوت کردن دوستان خودتون در شبکه های اجتماعی

اگه یه صفحه تجاری ستختین، حتماً یه پروفایل شخصی هم دارین و در پروفایلتان دوستان شمام در لیست دوستان هستن، اگه با حساب کاربری خودتون وارد صفحه تجاری تون شید، با قسمتی مواجه میشین با نام دعوت از دوستان که به شما این امکان رو میده با فرستادن دعوت نامه به دوستان خودتون از اونا بخواین صفحه شما رو دنبال کنن.

۱۵- تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی به دو صورت ممکنه، در حالت اول شما با پرداخت مبلغ مستقیما در بخش تبلیغات شبکه اجتماعی موردنظرتان می تونین به نمایش بیشتر صفحات خود در اون شبکه اجتماعی بپردازید که با در نظر گرفتن پرداخت ارزی و دردسرهای اون کمی سخت به نظر می رسه، اما در حالت دوم شما می تونین صفحاتی رو که در اون شبکه اجتماعی هستن و به بخش کاری شما مربوط می شن رو پیدا کنین و بعد با ایجاد رابطه با مدیران اون صفحات و پرداخت مبلغ مربوطه، از اونا بخواین تا صفحه شما رو به مخاطبین خود پیشنهاد بدن. خیلی از مواقع افراد زیادی هستن که این کار رو بدون هزینه واسه شما انجام میدن.

مشاهده نسخه PDF مقاله: ۱۵ نکته واسه افزایش محبوبیت در شبکه های اجتماعی