4 چیز که باعث می شود بدن تلاش کند آروغ بزند

: 4 چیز که باعث می شه بدن تلاش کنه آروغ بزنه

: آروغ زدن می تونه شرم آور باشه. اما با احتمال خیلی کم می تونه علامت یه چیز جدی باشه و در اکثریت نزدیک به اتفاق موارد نشونه های خوش خیمیه. براساس گزارش کارشناسان گوارش و سلامت، گاز روده با بعضی از نبود تحمل غذایی در ارتباطه.

یعنی اگه مقدار زیادی گاز از معده شما خالی می شه انتهای دیگه اون می تونه با نبود تحمل لاکتوز، نبود تحمل فروکتوز و یا شرایط مشکل کربوهیدرات مانند مریضی سلیاک در رابطه باشه. این یه واقعیته که آروغ زدن معمولاً بی ضرره و شایدً تسلی بخش بدنه؛ ولی با این حال آروغ زدن می تونه چند سر نخ در مورد سلامتی و عادات غذا خوردن رو ارائه دهد.

خوردن زیادتر از اندازه سریع:

اگه شما تمایل به سریع و عجله ای غذا خوردن دارین و قهوه های صبح و یا وعده های نهار و شام رو تند تند می خورید، ممکنه زیادتر از اندازه عادی آروغ بزنین. چون شایع ترین دلیل آروغ زدن بلع هواه. آروغ، وقتی بیرون میاد که بالای عضله مری شل و هوا خارج می شه. خوردن سریع می تونه باعث مصرف کالری بیشتر شه، در نتیجه با چاقی و اضافه وزن در ارتباطه.

مشکلات سینوسی:

وقتی شما احساس گرفتگی بینی و سینوس دارین، تمایل به نفس کشیدن از راه دهن دارین و این کار باعث بلع زیاد هوا و در نتیجه آروغ می شه. اگه فصل آلرژیه و یا به بوی تند و تیز حساسیت دارین باید واسه جلوگیری از گرفتگی سینوسا بیشتر مراقب خودتون باشین.

خوردن نوشابه:

نوشابه های گاز دار از پایهً باعث رفتن هوا مستقیما به معده می شن و ایجاد سر و صدا در شکم می کنن و بهترین راه خارج کردن اونا از راه معده و آروغ زدنه.

ریفلاکس:

اگه آروغ زدن همراه با تهوع و سوزش سر دل باشه، در واقع ممکنه مشکل مریضی ریفلاکس باشه که بهتره به عنوان رفلکس اسید شناخته شه.

بعضی وقتا افراد با این رفلاکس، مقداری از غذا یا مایع با بالا اومدن از قفسه سینه و یا حتی گلو اونو احساس می کنن.

چند راهنمایی واسه کاهش ریفلاکس:

• دوری از دراز کشیدن به مدت 3 ساعت بعد از خوردن غذا.

• خوردن در وعده های کمتر.

• دوری از مرکبات، کافئین و غذاهای پرادویه یا اسیدی.

در این باره بیشتر بخونین: اهمیت آروغ زدن نوزاد

.

منبع : hidoctor.ir

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *