4 چای سم زدا که به سلامتی شما آسیب نمی زند | تغذیه سالم

ممکنه کمی از آب بدن تون رو از دست داده باشین و حتی شکم تون کمی صاف تر به نظر برسه چون، ، خالیه؛ اما در مقابل، نوشیدن چای های سم زدا می تونه به سلامتی شما آسیب بزنه. 

 

ممکنه کمی از آب بدن تون رو از دست داده باشین و حتی شکم تون کمی صاف تر به نظر برسه چون، ، خالیه؛ اما در مقابل، نوشیدن چایای سم زدا می تونه به سلامتی شما آسیب بزنه. 

بیشتر چایای سم زدا شامل ماده ای به نام «سنا» هستن که باعث تحریک پوشش داخلی روده می شه و اثر ضد یبوست داره.

سنا یه ترکیب طبیعیه که استفاده گاه به گاه از اون خوبه اما وقتی دائم مصرف می شه، یعنی طبق دستورالعمل 14 روز پشت سر هم، می تونه موجب اسهال، از دست دادن آب بدن و حتی جلوگیری از جذب مواد مغذی شه.

ولی اگه هم اونقدر فکر لاغر شدن به کمک چای تو ذهن تون می چرخه، روی شانسین. گروهی از چایا هستن که با ترکیبات طبیعی شون مانع از نفخ می شن، کارکرد کبد و کلیه ها رو بهتر می کنن و به بدن کمک می کنن تا به روشی طبیعی و به آرومی سم زدایی شه.

چای سم زدای دارویی- سنتی «اوری دی»

الهام گرفته از داروهای سنتی چین، چای سم زدای اوری دی «EveryDay» شامل ریشه قاصدک و ریشه کاسنی است که کبد رو تحریک و تقویت می کنه، «شیساندرا» (یه جور گیاه) داره که اینم علاوه بر کمک به کارکرد کبد، مزه ای تنها داره که ترکیبی از شیرین، شور، تلخ و تنده. وجود شیرین بیان، زنجبیل و بادیان ختایی (انیسون ستاره ای؛ یه جور ادویه) طعم این چای رو تکمیل می کنه.

چای سم زدای ارگانیک «پاکا»

ستاره های سازنده این چای سم زدای مارک پاکا، بذر همدم (بادیان رومی) و رازیانه است که کارکرد کبد و کلیه ها رو بهتر می کنه، کیفیت سیستم گوارش رو بالا می بره و نفخ رو کم می کنه. هل، شیرین بیان، پوست لیمو و سنبل هندی طعم قوی و درخشانی به این چای میدن. پوست لیمو واسه کبد و کلیه ها خوبه و با افزایش ادرار، روند پاکسازی رو تقویت می کنه.

 چای سم زدای جینسنگ سفید ارگانیک «ریشی» 

این چای ترکیبی از داروهای سنتی چینی با طعم و عطر مدرنه؛ شامل شیساندرا، جینسنگ سفید، ریشه باباآدم، ریشه قاصدک، ریشه شیرین بیان، نعناع فلفلی، رزبری و میوه گل رزه. ترکیب این میوه ها، ریشه ها و برگا نه فقط باعث فرو نشستن هوس شما می شه بلکه به پاکسازی کبد و کلیه ها هم کمک میرسونه.

چای سم زدا و تصفیه کننده «گایا»

پایه این چای رو «رویبوس» تشکیل میده، ضمن این که شامل رازیانه، شیرین بیان، نعناع فلفلی، پوست لیمو و انیسون ستاره ای هم هست ولی ستاره ترکیبات موجود در این چای، ریشه باباآدم و کنگر فرنگی است که به کارکرد کبد و سیستم گوارش کمک می کنه. کنگر فرنگی با افزایش ادرار به پاکسازی بدن و با افزایش تولید صفرا به هضم چربی و بهبود سوخت و ساز بدن کمک میرسونه.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *