تاثیر پیشنهادات قابل اجرا در شعب بانک کشاورزی-پایان نامه مدیریت گرایش مالی

 

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر طرح های نوآورانه بر تجهیز منابع

قسمتی از متن پایان نامه :

انواع سیستم‌های انتقال الکترونیکی وجوه [1] (EFT)

هرچند مفهوم انتقال وجه روشن می باشد اما تعریف معین و جامعی از انتقال الکترونیکی وجوه ارائه شده می باشد. در همه مفاهیم آن یک وظیفه مهم هست وآن امکان دسترسی سریع و پیوسته به وجه می‌باشد. این اقدام اساسا به پرداخت بدون جابجائی فیزیکی پول و بدون تبادل اطلاعات کاغذی اطلاق می گردد. براساس تعریف کمیسیون قانون تجارت بین‌المللی سازمان ملل متحد[2]انتقال الکترونیکی وجه، فرآیندی می باشد که درآن یک یا بیش از یک اقدام در فرآیند کار، که بیشتر براساس روش مبتنی بر کاغذ انجام می‌گردید، اکنون با روش‌های الکترونیکی صورت می‌گیرد. انتقال الکترونیکی وجوه در مقایسه با سایر مکانیزم‌های پرداخت مبتنی بر کاغذ، راحت‌تر، کاراتر، مطمئن‌تر، سریع‌تر و کم هزینه‌تر می باشد. به کارگیری انتقال الکترونیکی وجوه با در نظر داشتن اینکه جنبه‌های مختلفی دارد، از جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد برخوردار می باشد. یکی از علت های اهمیت انتقال الکترونیکی وجوه، تاثیر مستقیم این امر بر نظام پولی کشورها می باشد. همچنین این مورد به دلیل تبادل پول، در گسترش تجارت الکترونیک نیز تأثیر عمده‌ای اعمال می کند. به بیانی دیگر، بدون EFT، تجارت الکترونیک به گونه کامل شکل نگرفته و تحقق نمی‌یابد. از آنجایی که پول جزء ارکان بانکداری به شمار می رود، انتقال الکترونیکی وجوه می‌تواند تأثیر اساسی در کیفیت بانکداری ایجاد کند. شروع بکارگیری و توسعه سیستم‌های انتقال الکترونیکی در دنیا به دهه‌های 50 و 60 میلادی در آمریکا و اروپا بر می گردد. در این دوران بود که کارت‌های بانکی عرضه گردید و مکانیزم‌های جدید اتاق پایاپای خودکار به وجود آمد. هرچند که زمان زیادی از به وجود آمدن EFT می‌گذرد اما گسترش فراگیر آن مربوط به دهه 90 میلادی و پس از معرفی اینترنت و به ‌کارگیری گسترده آن می‌باشد(حسنی، 1387، ص41-39).

[1]. Electronic Funds Transfer

[2]– UNCTRAL

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

هدف کلی این پژوهش شامل مطالعه تاثیر طرح های نوآورانه بر تجهیز منابع بانک کشاورزی می باشد که به صورت کامل تر به شکل زیر اظهار می گردد:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

الف. انگیزش های لازم برای مدیران جزء جهت ارائه پیشنهادات قابل اجرا در شعب بانک کشاورزی استان گیلان ایجاد گردد.

ب. ارتباط نوآوری(اجرای طرح های نوآورانه) و تجهیز منابع در شعب بانک کشاورزی استان گیلان مشخص گردد.

ج- ارتباط بین استراتژی های نوآورانه سازمانی (شامل نوآوری خدمات، فرایند و تکنولوژیک) بر عملکرد مالی در شعب بانک کشاورزی استان گیلان مورد سنجش قرار ­گیرد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تاثیر طرح های نوآورانه بر تجهیز منابع  با فرمت ورد